Konkursy
ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO GDYNIA 55+ - SPORT, TURYSTYKA, REKREACJA. 2020
Zarządzeniem nr 1646/19/VIII/R z dnia 03.12.2019 roku Prezydent Miasta Gdyni ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w art. 3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na wsparcie realizacji zadania publicznego:
Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ - sport, turystyka, rekreacja.
Szczegółowe warunki konkursu (regulamin)
I. Podstawa prawna konkursu:
1. Konkurs prowadzony jest na podstawie art. 13 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie tj. z dnia 15 marca 2019 r.(Dz.U. z 2019 r. poz. 688)
2. Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).
3. Uchwale Rady Miasta Gdyni Nr XLVII/1004/14 z dnia 29 października 2014 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniego programu współpracy miasta Gdyni z organizacjami pozarządowymi na lata 2015 - 2020.
II. Obsługa merytoryczna konkursu:
Centrum Aktywności Seniora
ul. 3 Maja 27/31
81-364 Gdynia
tel.: 58 663-50-82
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
III. Termin składania ofert:
1. Oferty należy składać za pośrednictwem generatora ofert na stronie internetowej www.witkac.pl w terminie do dnia 03.01.2020 r., do godz. 15:00 wraz z wymaganymi załącznikami, o których mowa w punkcie VI.4. szczegółowych warunków konkursu.
2. Oferent przystępujący do otwartego konkursu ofert może złożyć maksymalnie 2 (dwie) oferty.
3. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
4. Po złożeniu oferty należy dostarczyć do Centrum Aktywności Seniora w terminie do dnia 08.01.2020 r., do godz. 15:00, wydrukowane z generatora Witkac.pl: potwierdzenie złożenia oferty podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta wraz z wydrukowaną z generatora złożoną ofertą, podpisaną przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta.
5. W przypadku składania powyższych dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego decyduje moment dotarcia przesyłki do Centrum Aktywności Seniora.
IV. Rodzaj i termin realizacji zadania:
1. W ramach realizacji zadania dofinansowane będą działania polegające na zagospodarowaniu czasu wolnego osobom we wczesnym okresie później dojrzałości (osoby powyżej 55 roku życia). Działania, planowane w ramach realizacji poszczególnych przedsięwzięć powinny mieć na celu: działalność integracyjną, działalność prozdrowotną, działalność kulturalną i edukacyjną, realizację pasji i zainteresowań, budowanie świadomości prawnej seniorów i osób we wczesnym okresie późnej dojrzałości, tworzenie grup samopomocowych, których członkowie wspierać się będą w trudnościach dnia codziennego. Działania mogą przybrać formę: spotkań, warsztatów, pogadanek, wyjazdów, ćwiczeń budujących sprawność i podobnych.
2. Składane oferty powinny zawierać opis konkretnych przedsięwzięć, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż 10 lutego 2020 r. i zakończy do dnia 31 grudnia 2020 r.
3. Miejscem realizacji zadania jest Miasto Gdynia, a adresatami zadania mieszkańcy Miasta
Gdyni.
V. Wysokość środków publicznych przewidzianych na realizację zadania:
Wysokość środków publicznych przewidzianych na dofinansowanie realizacji zadania „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ - sport, turystyka, rekreacja” wynosi 85.000,00 zł.
VI. Zasady i warunki składanych ofert
1.Merytorycznie oceniane będą wyłącznie oferty spełniające łącznie wszystkie wymogi
określone w niniejszym ogłoszeniu oraz w obowiązujących przepisach prawa.
2. Oferta musi być złożona według wzoru określonego w Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018, poz. 2057).
3. W rozdziale V. oferty „Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego” należy wpisać wszystkie planowane koszty bezpośrednio związane z celem realizowanego zadania, a także koszty administracyjne, czyli obsługi zadania, które są związane z wykonywaniem działań o charakterze administracyjnym, nadzorczym i kontrolnym, w tym z obsługą finansową projektu.
a. Kalkulacja powinna być czytelna, przejrzysta i zrozumiała.
b. Oferent musi wykazać w ofercie całkowity wkład własny na realizację zadania nie mniejszy niż 5 % wartości dotacji, o jaką się ubiega.
4. Dodatkowe załączniki wymagane do oferty:
a. umowa partnerska lub oświadczenie partnera w przypadku wskazania partnera w punkcie V.C. oferty,
b. ankieta Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych,
c. oświadczenie o byciu lub nie podatnikiem VAT,
d. aktualny odpis z KRS lub innej instytucji, potwierdzający statut prawny oferenta.
5. Jeśli oferent będzie podatnikiem VAT-u, w wypadku otrzymania dotacji przed podpisaniem umowy będzie zobowiązany do przedstawienia Oświadczenia o kwalifikowalności VAT-u.
6. Oferta oraz potwierdzenie złożenia oferty, wygenerowane z systemu witkac.pl, muszą być podpisana przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu oferenta/(ów).
7. Cele i sposoby realizacji działań, określone w statucie oferenta/(ów) muszą upoważniać go do realizacji działań określonych w ogłoszeniu oraz w złożonej ofercie.
8. Fotokopie (skan) załączników poświadczone przez osobę upoważnioną do reprezentacji oferenta należy załączyć do oferty w generatorze wniosków Witkac.pl. w formacie .pdf lub .jpg.
9. Oferta nie może zakładać przeznaczenia środków pochodzących z dotacji na:
a. przedsięwzięcia, które są dofinansowywane z budżetu miasta Gdyni lub jego funduszy celowych na podstawie przepisów szczególnych;
b. pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć;
c. budowę, zakup budynków lub lokali, zakup gruntów;
d. działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego;
e. udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym;
f. działalność polityczną i religijną;
g. zakup sprzętu lub artykułów biurowych.
10. Nie dopuszcza się do przesunięć z poszczególnych pozycji kosztów realizacji działań do poszczególnych pozycji kosztów administracyjnych w będącej załącznikiem do umowy kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania w danym roku budżetowym bez zgody Zleceniodawcy.
11. Dopuszcza się do przesunięć:
a) pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów administracyjnych w zadaniu, o ile nie zmieni się ich suma w danym roku budżetowym.
b) z poszczególnych pozycji kosztów administracyjnych do poszczególnych pozycji kosztów realizacji działań w dowolnej wysokości, o ile przesunięcia te nie spowodują zakłóceń w realizacji zadania w danym roku budżetowym.
c) pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów realizacji danego działania w zadaniu, o ile przesunięcia te nie spowodują zakłóceń w realizacji zadania w danym roku budżetowym.
d) pomiędzy poszczególnymi pozycjami z różnych działań w zadaniu, o ile przesunięcia te nie spowodują zakłóceń w realizacji zadania w danym roku budżetowym.
VII. Tryb i kryteria wyboru oferty:
1. Wybór oferty jest dokonywany w trybie otwartego konkursu ofert przeprowadzonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
2. Prezydent Gdyni, po zasięgnięciu opinii Komisji Oceniającej, w drodze zarządzenia podejmie decyzję o wyborze organizacji pozarządowych lub podmiotów, którym zostanie przyznana dotacja.
3. Członkowie Komisji Oceniającej wydadzą opinię o danej ofercie w oparciu o kryteria oceny merytorycznej.
3. Kryteria oceny merytorycznej, brane pod uwagę przy wydawaniu opinii oraz przypisane im wartości punktowe:
1) Kryteria oceny ustawowej: 0-60 punktów:
Ocena możliwości realizacji zadania publicznego przez oferenta.
TAK / NIE
Analiza i ocena realizacji zadań publicznych w latach poprzednich (rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczania otrzymanych środków).
0-5 pkt
Ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania.
0-15
Wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków, a w przypadku wsparcia realizacji zadania – również planowany udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł.
0-10
Ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób, przy udziale których będzie realizowane zadanie.
0-30
2) Kryteria oceny dodatkowej: 0-40 punktów
Atrakcyjność zadania dla Seniorów, jego różnorodność i dostosowanie do różnych zainteresowań oraz zróżnicowanych możliwości kondycyjnych.
0-25
Formy informacji o ofercie i naborze uczestników zadania, zapewniające dotarcie do jak najszerszego grona Seniorów i zachęcanie do aktywności.
0-15
4. Komisja oceniająca nie będzie brała pod uwagę ofert, które w ocenie merytorycznej otrzymają mniej niż 55 pkt. łącznie ( punktów oceny ustawowej + punktów oceny dodatkowej).
5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 31.01.2020 r.
6. Organizacja pozarządowa lub podmiot, która złożyła w otwartym konkursie dwie oferty, może otrzymać maksymalnie dwie dotacje, po jednej na każdą ofertę.
7. O wyniku konkursu wszyscy oferenci zostaną powiadomieni drogą elektroniczną.
VIII. Realizacja zadań publicznych tego samego rodzaju:
Na realizację zadania publicznego „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ - sport, turystyka, rekreacja” Gmina Gdynia przekazała w 2019 roku kwotę 85.000,00 zł.